Монголбанкны валютын албан ханш:      USD - ₮      EUR - ₮      GBP - ₮      RUB - ₮      CNY - ₮      KRW - ₮     

Эрүүл мэндийн салбарт 5 гавъяат төрлөө

  TV5 News 2018-07-10 816

   Монгол улсын ерөнхийлөгчийн 2018 оны 07 дугаар сарын 08-ны өдрийн 95 дугаар зарлигаар Хүн амын эрүүл мэндийг сахин хамгаалах үйлст  олон жил идэвх санаачилгатай ажилласан зарим эмч, эмнэлгийн ажилчдыг төрийн одон медиалаар шагнасан байна.

Шагналыг өнөөдөр Эрүүл мэндийн сайд Д.Сарангэрэл, дэд сайд Л.Бямбасүрэн, Төрийн нарийн бичгийн даргын албан үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч Э.Содномжамц нар гардуулж, баяр хүргэлээ.



 
 “Хүний гавъяат эмч” цолоор

  1. Цэрэндоржийн Бадамсэд – Улсын гуравдугаар төв эмнэлгийн эмч
  2. Машлайн Энхтуяа– “Өргөө” амаржих газрын их эмч

“Эрүүлийг хамгаалахын гавъяат ажилтан” цолоор  

  1. Бямбаа Батсэрээдэнэ – “Этүгэн” их сургуулийн ректор
  2. Эрдэнэ-Очирын Энхбаяр – Биеийн тамир спортын газрын Спортын анагаах ухааны албаны бага эмч
  3. Гончигийн Батсуурь Хүний бага эмч


Нэг. “Хөдөлмөрийн гавъяаны улаан тугийн одон”-гоор

  1. Соном Наранцэцэг – УГТЭ-ийн Эмчилгээ эрхэлсэн орлогч дарга
  2. Жагдаг Оюунцэцэг – Нийслэлийн 2-р амаржих газрын Бодлого төлөвлөлт хариуцсан орлогч дарга
  3. Ганхуяг Пүрэвсүрэн – Гурван гал эмнэлгийн ерөнхий захирал
  4. Дашжав Сайнзаяа – Нийслэлийн Багануур дүүргийн Эрүүл мэндийн нэгдлийн сувилагчаар ажиллаж байсан настан
  5. Мөнгөн Туяа – ХӨСҮТ-ийн Төслийн судлаач эмч

Хоёр. “Алтан гадас” одонгоор

  1. Навган Анандра – ЭХЭМҮТ-ийн Хяналт шинжилгээ үнэлгээний ажилтан
  2. Гончигжав Баасандолгор – Аварга тосон сувилалын бага эмч
  3. Доржсүрэн Бат-Ундрал – УГТЭ-ийн Зүрхний мэс заслы нэмч
  4. Дорлигсүрэн Батцэрэн – СЭМҮТ-ийн Сэтгэц нийгмийн сэргээн засах эмчилгээний тасгийн менежер
  5. Самбуу Батжаргал – Амгалан амаржих газрын ахмад ажилтан
  6. Далхжав Болормаа – ХСҮТ-ийн сувилагч
  7. Ядамжав Болормаа – ЭМЯ-ны ТЗУГ-ын ахлах мэргэжилтэн
  8. Баасан Булган – ЭХЭМҮТ-ийн Эрүү нүүрний мэс заслын тасгийн их эмч
  9. Баасай Булганчимэг – Эрүүл мэндийн салбарын хөгжил хөтөлбөр төслийн зохицуулагч
  10. Жамбалдорж Ганбат – УНТЭ-ийн инженер
  11. Ядамсүрэн Дуламсүрэн – ЭХЭМҮТ-ийн туслах сувилагч
  12. Лхамсүрэн Лхагвасүрэн – Ажирал эмнэлгийн менежер
  13. Түмэндэмбэрэл Нарангэрэл – УНТЭ-ийн Эрхтэн шилжүүлэн суулгах төвийн сувилагч
  14. Даваа Одгэрэл -  УНТЭ-ийн лаборант
  15. Банзрагч Оюунбилэг – УНТЭ-ийн эмнэлзүйн эмгэг судлалын эмч
  16. Дамдинсүрэн Оюунцэцэг – ХСҮТ-ийн их эмч
  17. Дэжид Оюунчимэг – УХТЭ-ийн лаборант
  18. Лувсандорж Рэгзэн – ЭМЯ-ны Геронтологийн үндэсний төвийн
  19. Цэрэн Түвшинжаргал – АШУҮИС-ийн Био-Анагаахын сургуулийн захирал
  20. Батхүү Удвал- УНТЭ-ийн Эрхтэн шилжүүлэн суулгах төвийн ахлах сувилагч
  21. Гэндэнжав Цогтхуяг – Гранд мед эмнэлгийн Поликлиник эрхэлсэн орлогч дарга
  22. Жамъяансүрэн Цэцэгмаа – СЭМҮТ-ийн сувилахуйн арга зүйч
  23. Шаравдорж Цэцэгсанаа  - ГССҮТ-ийн зөвлөх эмч
  24. Сэрээнэн Энхболд – ЭМЯ-ны Цахим эрүүл мэнд төслийн зохицуулагч
  25. Чулуун-Аюуш Энхтуяа – Улсын Гуравдугаар төв эмнэлгийн ахлах сувилагч
  26. Санжжав Эрдэнэбат – УНТЭ-ийн радиологийн тасгийн техникч
  27. Бавуужав Эрдэнэбилэг – Илтгэл эрүүл мэндийн төвийн
  28. Магсаржав Эрдэнэсайхан – ЭХЭМҮТ-ийн Эрүү нүүрний мэс заслын тасгийн их эмч
  29. Ориг Янжиндолгор – ЭХЭМҮТ-ийн Эрүү нүүрний мэс заслын тасгийн сувилагч
  30. Рэгзэн Наранчимэг – ЭМДЕГ-ын ахлах мэргэжилтэн

Гурав. “Хөдөлмөрийн хүндэт медаль”-иар

  1. Дүгэрхүү Аръяамаа – УНТЭ-ийн ахмад эмч
  2. Бат-Очир Батсайхан – ГССҮТ-ийн Хүүхдийн тасгийн их эмч
  3. Биндэръяа Бүжинлхам – УНТЭ-ийн сувилагч
  4. Доржхүү Манжлхам – Архангай аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахмад сувилагч
  5. Балжинням Мөнхбат – ГССҮТ-ийн их эмч
  6. Цэнд Мөнхжаргал – УНТЭ-ийн бөөрний төвийн үйлчлэгч
  7. Ванчигдорж Одончимэг – ГССҮТ-ийн туслах сувилагч
  8. Цэрэнчимэд Сарантуяа – Интермед эмнэлгийн их эмч
  9. Эрдэнэбилэг Тайванбаатар – ХСҮТ-ийн элэг цөс нойр булчирхайн тасгийн эрхлэгч их эмч
  10. Лхагвасүрэн Түмэнжаргал – ГССҮТ-ийн их эмч
  11. Лувсандорж Ундармаа- УНТЭ-ийн Эм зүйн тасгийн эрхлэгч
  12. Гонгор Энхээ – УНТЭ-ийн ЭМД-ийн ажилтан
  13. Цэвэгмид Эрдэмбилэг – АШУҮИС-ийн багш


Засгийн газрын Хүндэт өргөмжлөл

  1. Сүхээ Эрдэнэтуяа – ЭМЯ-ны БТГ-ын ахлах мэргэжилтэн

 
Эрүүл мэндийн яамны “Хүндэт тэмдэг”

  1. Мамору Ямашита – Япон улсын Жайка төслийн ахлах зөвлөх
  2. Ямасаки Масафүми – Япон улсын “Vital React” эмчилгээний нийгэмлэгийн тэргүүн

 
Эрүүл мэндийн сайдын 2018 оны 270 дугаар тушаалаар “Эрүүлийг хамгаалахын тэргүүний ажилтан” хүндэт тэмдэгээр

  1. Товуужав Дариймаа - Нийслэлийн түргэн тусламжийн төвийн жолоочоор ажиллаж байсан настан/Сараа/
  2. Хайдав Нуурхүү - БЗД-ийн Нэгдсэн эмнэлгийн сувилагчаар ажиллаж байсан настан
  3. Цогбадрах Уламбаяр - Өмнөговь аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн сувилагчаар ажиллаж байсан настан
  4. Гомбо Ганчимэг - Сувилахуйн амьдрал төвийн арга зүйч
  5. Цэрэндорж Содхончимэг - Саран хэлхээ шүдний эмнэлгийн шүдний их эмч /Сараа/
  6. Хүрэлсүх Хулан - Интермед эмнэлгийн Дүрс оношилгооны тасгийн эмч
  7. Ганбат Ганчимэг - Зинт клиник эмнэлгийн хөдөлгөөн засалч
  8. Зундуй Чанцал – УГТЭ-ийн ахмад настан

 
Эрүүл мэндийн сайдын 2018 оны 270 дугаар тушаалаар 

Эрүүл мэндийн яамны “Жуух бичиг”-ээр

  1. Баяраа Золзаяа – Нийслэлийн БГД-ийн Эрхэмжаргалан ӨЭМТ-ийн их эмч
  2. Эрдэнэбат Дэгдмаа – Цэргийн төв эмнэлгийн ахлах сувилагч

  ЭХ СУРВАЛЖ: ЭМЯ

Улс төр
  
Нийгэм
  
Эдийн засаг
  
Дэлхий
  
Шар
  
Спорт
  
Соёл урлаг
  
Энтертайнмент
  
Эрүүл мэнд
  
Гоо сайхан